گزارش تصویری از تاتر بچه ها و رستوران دهکده توفو*

امروز از اون روزهایی هست که یه لحظه آدم بیکار نمیشه. الان هم که دارم اینها رو مینویسم اومدم خونه که سام یه خوابی بکنه و دارو وغذاش رو بخوره و دوباره بریم بیرون.

صبح برنامه داشتیم تو مهد سام. اول بهمون یه ویدیو از کارهای بچه ها در طول روز نشون دادند و یه گزارش از اینکه چه کارهایی سال قبل انجام دادند.(سال کاری و تحصیلی ژاپن آخر مارچ تموم میشه). بعد از اون برنامه تاتر و آواز داشتند تو اتاق خودشون.
آخر خنده بود این برنامه تاتر. همه بچه ها پیش بند پوشیدند و یه دونه کیف گرفتند دستشون که برند خرید نون. هر کدومشون یه طرف میرفتند و همه شون هاج و واج مونده بودند از دیدن اون همه مامان و بابا که تو اتاقشون اومده بودند.





----------
قسمت دوم امروز اومدن شاگرد زبان م بود. که نصف کلاسش به شیر دادن به سام و عوض کردن پوشکش گذشت!
----------
و اما قسمت خوشمزه رفتن به یه رستوران خیلی سنتی ژاپنی با یکی از دوستام بود که به صورت پروفشنال توفو سرو میکردند.



من امروز برای اولین بار توفوی تازه که خودمون از روی شیرش با هاشی جمع میکردیم خوردم. یعنی اول اون توفوهای آماده رو با سویا سس و سرکه خوردیم و بعدش که شیرش جوش اومد لایه لایه مثل سرشیر اونها رواز روی ظرف جمع میکردیم و داغ میخوردیم.



بعد هم طبق رسم رستوران های ژاپنی هی دیش های مختلف که تو همش توفو بود برامون آوردند. از چاوان موشی تا بستنی همه از توفو درست شده بود. خیلی خیلی غذاهاش خوشمزه بود و با اینکه کلی خوردم اصلن احساس خفگی و سنگینی معده ندارم.







بعدش هم این دوستم من رو برد یه سوپر مارکت و از همه اون چیزهایی که خورده بودیم برام خرید همراه با یه عالمه شکلات برای شوشو و کلی بیسکوییت برای سام. چقدر آدم اینطور مواقع احساس خوشبختی میکنه!

*توفو از شیره دونه سویا درست میشه و از غذاهای اصلی ژاپنی هاست. منبع کلسیم و پروتین و بعضی از ویتامین هاست.
ارسال یک نظر